Pozycjonowanie lokalne
Branża osuszanie

+ 0 k
In revenue
+ 0 %
Wzrost widoczności

Informacje

Pozycjonowanie lokalne
Branża: Osuszanie
Lokalizacja: Warszawa

Efekt

TOP10: Wzrost z 1 na 86
TOP20: Wzrost z 25 na 184
TOP50: Wzrost z 107 na 454

Sytuacja początkowa

Klient zgłosił się do nas po wcześniejszej współpracy z konkurencyjną agencją SEO. Niestety współpraca ta nie przyniosła wymiernych efektów w postaci widoczności oraz klientów z wyników organicznych wyszukiwarki Google. Sama strona posiadała podstawową optymalizację, która nie była jednak wystarczająca, ponieważ opierała się na ofercie pozycjonowania na kilka konkretnych fraz. Do strony prowadziły też same niskiej jakości odnośniki, które nie przekładały się na wzrost jej wartości. W tak konkurencyjnej branży jak osuszanie te działania okazały się niewystarczające żeby przynieść konkretny efekt.

Podjęte działania

W pierwszej kolejności przeanalizowaliśmy dokładnie branżę oraz konkurencję działającą w interesującej klienta lokalizacji. Na tej podstawie dobraliśmy wszystkie słowa kluczowe, z których klient mógłby pozyskiwać klientów na interesującym go obszarze. Następnie odpowiednio rozbudowaliśmy stronę o dodatkowe treści oraz wprowadziliśmy optymalizację uwzględniającą frazy, na które wytypowaliśmy na poprzednim etapie prac.

Kiedy strona była właściwie przygotowana zaczęliśmy etap budowania wartościowych linków prowadzących do strony, jednocześnie ciągle weryfikowaliśmy efekty działań oraz wprowadzaliśmy ciągłe poprawki optymalizacji tak żeby jak najlepiej wpasować stronę w algorytm wyszukiwarki.

Efekty

Efekty działań były widoczne od samego początku działań. Obserwowaliśmy skokowy wzrost widoczności w narzędziach analitycznych, który stopniowo przekładał się także na wzrost ruchu oraz kontaktów od potencjalnych klientów.

Rys.1 Widoczność strony w TOP10 wyników wyszukiwań

Od początku działań strona zwiększyła widoczność w TOP10 wyników wyszukiwań (na 1 stronie wyników) z 1 frazy na 86 fraz kluczowych. Jednocześnie zwiększyła się widoczność w TOP20 oraz TOP50 wyników. 

Rys.2 Widoczność strony w TOP20 wyników wyszukiwań
Rys.3 Widoczność strony w TOP50 wyników wyszukiwań
Rys.4 Aktualne pozycje strony na monitorowane słowa kluczowe

Na dzień dzisiejszy strona ugruntowała swoją obecność na 1 stronie wyników na wszystkie interesujące nas frazy. Na większość monitorowanych fraz strona aktualnie rankuje na pozycjach TOP5, często osiągając nawet wyższe pozycje. Zapewnia to stały dopływ klientów z Google.

Podsumowanie

Wzrost widoczności

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Stały dopływ klientów

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculu.

Gwarantujemy

Użycie SPRAWDZONYCH metod osiągania najlepszych wyników

Czyli Data Driven SEO - wszystkie działania podejmujemy wyłącznie w oparciu o dane.

Indywidualne Podejście

Pracujemy z pasją - do każdego projektu podchodzimy z zaangażowaniem i sumiennością.

Trzymanie ręki na pulsie nawet, jeśli nie znasz branży SEO

Otrzymujesz co miesiąc raport pozycji swojej Firmy, co pozwoli Ci śledzić na bieżąco efekty działań.

Zainteresowany współpracą? Zapraszamy do kontaktu!

Zadzwoń