Featured snippets

Featured snippets (polecane fragmenty z odpowiedzią) to fragmenty z odpowiedzią prezentowane w rezultatach wyszukiwania Google. Widoczne są w momencie, kiedy użytkownik sformułuje żądanie w formie pytania. Te prezentacje są wyświetlane w dedykowanym bloku o nazwie Answer Box na samej górze listy naturalnych wyników wyszukiwania, wraz z tytułem i adresem URL.

Google automatycznie wybiera stronę, z której pobierany jest polecany fragment z odpowiedzią, dlatego nie możemy sami oznaczyć naszej strony jako źródła tego typu fragmentów. Aby zwiększyć szansę na wyświetlenie naszych stron w Answer Box, musimy zadbać o ich jakość, zoptymalizowanie oraz zawartość. Najważniejszą częścią naszej strategii powinna być optymalizacja treści pod kątem wyszukiwarek oraz zapewnienie odpowiedzi na pytania użytkowników w sposób jasny i zwięzły.

Featured snippets to świetny sposób na zwiększenie widoczności naszych stron w wynikach wyszukiwania. Wykorzystanie tej funkcji może znacznie zwiększyć ruch na naszej witrynie oraz zaangażowanie użytkowników.

Benedict Gareth
Benedict Gareth

Lorem ipsum consectetur amet sit comeneer ilremsolme dolc.

Share this article:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Subscribe to our newsletter

Przeczytaj pozostałe artykuły

Zadzwoń