Cost per action (CPA, Cost per acquisition)

Cost per action (CPA) lub Cost per acquisition (PPA) to forma marketingu internetowego w której reklamodawca płaci reklamodawcy za każdy pojedynczy przypadek wykonania określonego działania. Przykładem działań, za które można zapłacić, są rejestracje, zakupy, wypełnienie formularza lub wyświetlenie określonej strony.

CPA jest popularnym sposobem na generowanie dochodów dla reklamodawców, ponieważ pozwala im skupić się na wyświetlaniu reklam tylko wtedy, gdy użytkownik wykona określone działanie. Jest to również dobre dla reklamodawców, ponieważ zapewnia im możliwość mierzenia skuteczności ich reklam i określenia, czy reklama jest opłacalna.

CPA może być stosowany zarówno w marketingu internetowym, jak i w marketingu mobilnym. Reklamodawcy i wydawcy mogą wybrać z różnych form reklam, w których można wykorzystać CPA, aby uzyskać najlepsze wyniki.

CPA jest skuteczną metodą marketingu internetowego, która pozwala reklamodawcom skupić się na wyświetlaniu reklam tylko wtedy, gdy użytkownik wykona określone działanie. Jest to dobre dla reklamodawców, ponieważ zapewnia im możliwość mierzenia skuteczności ich reklam i określenia, czy reklama jest opłacalna.

Benedict Gareth
Benedict Gareth

Lorem ipsum consectetur amet sit comeneer ilremsolme dolc.

Share this article:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Subscribe to our newsletter

Przeczytaj pozostałe artykuły

Zadzwoń